„Ještě před příjezdem soupravy metra skupinka zaměřila svou pozornost na muže, který stál na nástupišti. Mladíci muže zpočátku pouze oslovili, když s nimi ale poškozený odmítl komunikovat, začali mu vulgárně nadávat. Vzápětí do stanice přijela souprava metra a muž nastoupil do posledního, nebo předposledního vagónu,” informovala policejní mluvčí Iveta Martínková.

Mladíci si vyhlédli cestujícího už na perónu ve stanici metra Palmovka.

Mladíci si vyhlédli cestujícího už na perónu ve stanici metra Palmovka.

FOTO: Policie ČR

Mladíci nastoupili za ním a svou agresi stupňovali. „Po několika nadávkách a výhružkách jeden z nich přišel k poškozenému a bezdůvodně ho udeřil pěstí do obličeje. Posléze se k útočníkovi přidal další ze skupiny a s boxerem na ruce začal bít poškozeného do obličeje,” doplnila Martínková.

Čtyři hledaní mladíci

Čtyři hledaní mladíci

FOTO: Policie ČR

V té chvíli se napadeného muže zastal další cestující, jejž agresoři rovněž napadli. Ve stanici metra Hloubětín pak skupinka vystoupila. Napadený muž, který při útoku utrpěl mnohačetná poranění hlavy, pokračoval až na Černý Most, kde vyhledal lékařskou pomoc. Kvůli svým zraněním musel být hospitalizován.

Policie má k dispozici záběry z kamer, na nichž je šestice mladíků zachycena, a prosí veřejnost, aby jí pomohla s jejich identifikací. Občané mohou využít bezplatnou tísňovou linku 158. V této souvislosti policisté rovněž potřebují výpovědi svědků incidentu a muže, který se poškozeného zastal, a byl proto sám napaden.

Dva další mladíci, jejichž totožnost policie zjišťuje.

Dva další mladíci, jejichž totožnost policie zjišťuje.

FOTO: Policie ČR

„Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestných činů výtržnictví a ublížení na zdraví. Pachatelům by v případě vypátrání a odsouzení hrozil až tříletý pobyt za mřížemi,” uzavřela Martínková.