Sérii nehod odstartovalo uvolněné kolo zadní nápravy tahače, které narazilo do protijedoucího nákladního vozu, a oba účastníci střetu událost řešili na místě sepsáním standardního formuláře o nehodě. Než ale skončili, odehrála se na místě další kolize.

KOMENTÁŘ DNE:

Očima Saši Mitrofanova: Doma, beze stresu nutnosti mít vliv
Někomu chybí cenzura, ukazuje kauza s hrou, kde Ježíš znásilňuje muslimku – Nad snahami brněnských politiků zakázat kontroverzní divadelní hru se zamýšlí Alex Švamberk. Čtěte zde >> 
Znamení odporu – Izrael si od Evropy zaslouží podporu, bojuje i za nás, myslí si Alexander Tomský. Čtěte zde >> 

Osobní vůz u místa přibrzdil a vzápětí do něj zezadu nabouralo další auto. Ani v tomto případě nebylo třeba volat policii a záchranáře a aktéři řešili svůj případ stejným způsobem. To už se ale k místu blížilo jiné nákladní auto. Jeho řidič reagoval na situaci a brzdil. Totéž udělal řidič osobního auta jedoucího za ním, ne však už řidička dalšího vozu.

Série nehod, která začala uvolněným kolem, zastavila provoz na cestě u Moravského Písku na Hodonínsku.

Série nehod, která začala uvolněným kolem, zastavila provoz na cestě u Moravského Písku na Hodonínsku.

FOTO: HZS Jihomoravského kraje

Výsledkem byla tři auta v sobě a nejhůře na to doplatila právě posádka posledního vozu. „Při tomto karambolu se zranily čtyři osoby. Řidičku posledního vozidla transportoval do nemocnice vrtulník. Ostatní osoby jsou zraněny lehce,“ uvedl mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník.

Celkem se tak do série nehod zapletla tři nákladní a čtyři osobní auta. Výsledkem je zastavení provozu, které by mělo platit až do šestnácté hodiny. Policisté provoz odklánějí na objízdné trasy.