Zebry utekly už během noci, policejní hlídka na ně narazila v ulici Plzeňská kolem třetí hodiny ráno a informovala majitele.

Zebry cirkusu, které neutekly.

Ostatní zebry v cirkusu

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

„Ten však neměl potřebné vybavení k odchytu, a tak čekali, až jej zajistí. Mezitím ovšem opět utekly a jedna z nich se utopila v náhonu Na Čertovce,“ sdělila Novinkám mluvčí policie Marcela Pučelíková.

Utonulá zebra v řece Berounce

Utonulá zebra v řece Berounce

FOTO: HZS Středočeského kraje

„Jedna ze zeber vběhla do střední školy, kde ji uspal veterinář, druhá byla nalezena v náhonu řeky Berounky mrtvá. Protože je náhon hluboký, s vysokým průtokem, museli hasiči nejdříve vyřešit, jak ji vytáhnou. To se povedlo před devátou hodinou,“ řekl mluvčí hasičů Ladislav Holomčík.

Zebra, která utekla a musel ji uspat veterinář, po probuzení.

Zebra, která utekla a musel ji uspat veterinář, po probuzení.

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Uspané zvíře bylo podle něj převezeno zpět do cirkusu.

Cirkus, ze kterého v Berouně utekly dvě zebry.

Cirkus, ze kterého v Berouně utekly dvě zebry

FOTO: Pavel Jaňurek, Novinky

Majitel Národního cirkusu Berousek Jiří Berousek uvedl, že ochránci zvířat museli zebry pustit kolem druhé hodiny ráno. „Pustili je ochránci zvířat, kteří si neuvědomují, co způsobili. Máme tam odtrhané řetězy. Dvě zebry odešly a zbývající čtyři nějak přišly samy zpět. Škoda se vyčíslit nedá, zebra stojí 100 tisíc, ale je to tři roky dřiny, to se vrátit nedá,“ řekl Novinkám majitel.

Podávat trestní oznámení prý ale nebude. „Myslím si, že to nemá cenu. Na koho? Stejně se to nevyšetří, ti ochránci se stejně nepřiznají,“ dodal Berousek.

Policie o tom, že zebry měli pustit ochránci zvířat, neví. „Žádnou takovou informaci nemám a nikdo nám zatím nic takového neoznámil. Pokud by tak učinil, samozřejmě to budeme prověřovat,“ uvedla již ráno mluvčí policie.