„Ve shodě se soudem prvního stupně mám za to, že žalobci (Zelenému) právo na žalované plnění nenáleží. Zásadní je otázka, zda plnění, které bylo ujednáno v konkurenční doložce, bylo, či nebylo řádně schváleno tak, jak předpokládaly stanovy žalované společnosti... Mezi účastníky řízení přitom není sporu o tom, že doložka nebyla schválena dozorčí radou," konstatovala předsedkyně odvolacího senátu Jana Knotková.

KOMENTÁŘ DNE:
Očima Saši Mitrofanova: Lidovci jako možný jazýček na vahách

„Připadám si podveden," řekl Zelený novinářům. Zdůraznil, že se musel doložkou po 12 měsíců řídit, protože mu hrozila sedmimiliónová smluvní pokuta. Podle něj mu firma měla říct při jeho odchodu, že ujednání považuje za neplatné, což neučinila.

Zelený řídil České dráhy zhruba půl roku. Funkci získal za ministra dopravy Zdeňka Žáka z úřednické vlády Jiřího Rusnoka. Odvolán byl za Žákova nástupce, ministra Antonína Prachaře (ANO). Nárok Zeleného zamítl loni v prosinci obvodní soud, muž se proti rozhodnutí odvolal.

V úterý nevyloučil, že ve věci podá i dovolání – podle něj by to bylo „rozumné", nejprve se chce ale poradit s právníkem.