„Po půl osmé večer byla operačním střediskem vyslána hlídka strážníků do domu na třídě Spojenců. Podle telefonického oznámení tu měl být slyšet hluk a rány z jednoho bytu. Strážníci zjistili, že se jedná o nájemní byt v sedmém patře. Po zazvonění otevřel muž, který na dotaz hlídky k příčině hluku odpověděl, že při hře na Cirkus Humberto zranil hodem nože svou přítelkyni,“ řekl Právu ve středu mluvčí městské policie v Olomouci Petr Čunderle.

Žena podle něj krvácela. Strážníci okamžitě kontaktovali záchrannou službu a přivolali na místo policii. Ta na místě převzala šetření události a tvrzení muže o hře, při níž mělo ke zranění ženy dojít, vzalo rychle za své.

„Muž přišel za přítelkyní do jejího bytu na návštěvu podnapilý. Po slovní rozepři si vzal z kuchyně nůž a po ženě ho hodil ze vzdálenosti asi tří metrů. Žena ve snaze se noži vyhnout se otočila, a nůž ji tak zasáhl do zad v blízkosti ledviny,“ popsala Právu policejní mluvčí Marie Štrbáková skutečný sled událostí, jak jej zjistili kriminalisté.

Záchranáři zraněnou ženu odvezli k ošetření a následné hospitalizaci do nemocnice. Muž je podezřelý z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Hrozí mu až deset let vězení.