Karlík je obviněn z toho, že se jako člen organizované česko-albánské skupiny v letech 2013 až 2015 podílel na 12 transportech migrantů do Velké Británie. Gang se údajně vedle nelegálního převozu lidí dopouštěl i nedovoleného překračování státních hranic a praní špinavých peněz.

Muž trestnou činnost popírá, jeho právník poukázal na to, že klient vůbec nemá řidičské oprávnění. Karlíka, Grundzu a dalšího muže a ženu české státní příslušnosti zadržel koncem loňského listopadu na základě eurozatykače Útvar pro odhalování organizovaného zločinu.

Policie tehdy uvedla, že zadržení patří k hlavním organizátorům nezákonného převozu běženců z Albánie, Sýrie, Makedonie a Kosova. Skupině pachatelů, která si prý jako řidiče vozů najímala sociálně slabé Čechy a Slováky, převozy údajně vynesly přes 13 miliónů korun.

Některým jejím členům hrozí v Belgii až 20 let vězení. Podle belgických úřadů se gang snažil převážet do Británie 15 až 25 migrantů týdně. Nabíral je v ČR, přestupní stanici měli v belgickém Gentu. Odtud putovali přes Francii v dodávkách a minibusech. Běženci prý za převoz platili částky od 500 do 5000 britských liber (18 000 až 180 000 korun).