Případ se stal na přelomu srpna a září, v době, kdy v Poštorné započala příprava provizorního tábora pro migranty.

Břeclavané se ve stejnojmenné skupině na Facebooku zlobili, že práce začaly, aniž by jim radnice cokoli řekla. Ve vzrušené debatě se objevil další příspěvek. Podle pisatele mělo být již v Poštorné několik tisíc migrantů a v naprostém utajení začala příprava dalšího tábora na kraji Charvátské Nové Vsi.

Příspěvek naštval i starostu Břeclavi Pavla Dominika (Pro region). „Považuji za naprosto šílené, když někdo napíše, že v Poštorné jsou čtyři tisíce uprchlíků a že bude další stanové město v Charvátské Nové Vsi. Je to lež a nesmysl. Takové masírování veřejnosti nikomu neprospěje,“ reagoval starosta s tím, že město podá trestní oznámení.

„Důvodem byly obavy“

„Případ nakonec začala prověřovat policie ze své iniciativy, protože bylo zapotřebí posoudit, zda se pisatel nedopustil trestného činu,“ uvedla mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová.

Autor musel vysvětlovat, co chtěl informací dosáhnout. „Řekl, že jeho cílem rozhodně nebylo šířit nějakou poplašnou zprávu. To neměl v úmyslu,“ dodala mluvčí. „Sdělil, že jeho důvodem byly obavy,“ vyjádřila se pro Právo mluvčí.

Na šetření případu se podíleli policisté z krajského policejního ředitelství, věc ale nakonec odložili s tím, že se nestal trestný čin.