Obžalovaný měl na chodbě rodinného domu své přítelkyně  podle obžaloby po požití alkoholických nápojů a předchozím ústním konfliktu fyzicky známého napadnout v úmyslu jej usmrtit.

„Bodl ho kuchyňským nožem přímo do srdce, čímž mu způsobil zranění, v důsledku kterého napadený zemřel,“ uvedla státní zástupkyně.

Archontidis u soudu odmítl vypovídat. V přípravném řízení ale policistům řekl, že se cítí nevinný, že nikomu neublížil. Tvrdil, že byl pouze u konfliktu přítelkyně se známým, který vznikl kvůli údajné krádeži telefonu.

„Vyčítal jí, že mu ho vzala. Začali se hádat a ona ho z bytu vyhazovala. Najednou jsem ho uviděl ležet na zemi v bezvědomí s ránou v hrudníku. Vedle ležel nůž. Vzal jsem ho a hodil do dřezu. Pak jsem zavolal záchranku, a než přijela, snažil jsem se ho oživovat. Neumím si vysvětlit, jak se to mohlo stát. Je možné, že kamarádka ho bodla, když ho vyhazovala z domu. Je to však jen má domněnka. Důkaz na to žádný nemám. Měl jsem navíc popito. Kolik jsem toho dal, ale nevím. Piji jen vodku, běžně udělám dva půllitry,“ řekl policistům Archontidis.