Vražda šestnáctileté studentky se stala v roce 2002 na Písecku. "On ji dvakrát píchnul," řekl ve středu před soudem Záruba. "To není pravda, Záruba lže," reagoval Nouzecký. Oba muži jsou momentálně ve vězení. Záruba kvůli pravomocnému rozsudku za vraždu stopařky. U Nouzeckého jde o více důvodů, mezi nimiž jsou například krádeže, loupež nebo napadení.

"Ty jsi vrah. Já jsem ten trest přijal a je mi už jedno, jestli si těch 20 let odsedím. Ale jde mi o to, abych nebyl vrah," řekl Záruba. Podle něj existuje několik svědků, kterým Nouzecký za různých okolností naznačoval, že je sám vrahem dívky.

"Nemám s tím nic společného. Pan Záruba se prostě chce za každou cenu dostat z vězení," řekl Nouzecký. Oběma mužům je 37 let, pocházejí z Protivína a znají se od dětství. Nouzecký uvedl, že v době, kdy se vražda stala, považoval Zárubu za svého největšího přítele.

Čekal na úmrtí soudce

Odsouzený muž zažádal o obnovení řízení až po 12 letech. Předseda senátu táborského soudu Petr Černý uvedl, proč se Záruba ozval po tak dlouhé době. "Pan odsouzený to odůvodňuje tím, že dokud žil soudce Jiří Bernát, tak žádost neměla smysl. Protože stejný soudce, který odsoudí, pak posuzuje i návrhy na obnovení řízení," řekl Černý. Jiří Bernát zemřel koncem loňského roku.

Tragická událost se stala v létě 2002. Dívka podle verdiktu soudu usedla k Zárubovi do auta v Písku, kde jí slíbil odvoz do Strakonic. Tělo dívky bylo následně nalezeno nedaleko Písku. Zárubu usvědčily mimo jiné vlasy oběti, které kriminalisté našli v jeho voze.

Soud v Táboře ho potrestal 20 lety vězení, což následně potvrdil i vrchní soud. Záruba byl navíc předtím už odsouzen na 3,5 roku vězení kvůli znásilnění. Na zavražděné stopařce nebylo možno dokázat, jestli byla sexuálně zneužita. Dívka byla nalezena nahá s roztrženou podprsenkou, ale tělo se nacházelo už v rozkladu. Soud přesto v roce 2003 Zárubovi kromě vězení nařídil sexuologickou léčbu.