Bývalý dozorce je podle státního zástupce Lva Nováka obviněn z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby, ostatní aktéři kauzy jsou stíháni za výrobu a jiné nakládání s látkami s hormonálním účinkem, jeden z odsouzených je stíhán ještě i za podplácení.

„Předpokládám, že obžaloba bude podána začátkem července. Případem by se pak měl zabývat šumperský okresní soud," uvedl Novák.

Policisté navrhli obžalovat pět obviněných již loni v červnu, o měsíc později jim však kauzu vrátil žalobce k došetření s tím, že je potřeba trestní stíhání rozšířit o některé skutky, které nebyly postihnuty. Policisté to udělali loni na podzim.

Akce Alcatraz

Případ odkryla Generální inspekce bezpečnostních sborů na začátku předloňského roku. Rozsáhlá akce měla pracovní název Alcatraz. [celá zpráva]

Policie vyrazila do mírovské věznice v únoru 2013 na základě pátrání, při němž se ukázalo, že v káznici funguje distribuční síť. Podle mluvčí mírovské věznice Kamily Válkové byl obviněný příslušník zproštěn výkonu služby.

Věznice Mírov patří k nejpřísněji střeženým nápravným zařízením v zemi. Své tresty si tam odpykávají i doživotně odsouzení.