„Soud v tomto týdnu obdržel obžalobu a příslušný předseda senátu studuje spisový materiál,“ uvedl mluvčí soudu Dalibor Zecha.

Incident se stal v noci na 17. července. Michal Hrůza večer vystupoval na Festivale v ulicích a poté vyrazil s členy své kapely a přáteli bavit se do barů ve Stodolní ulici. Asi o půl čtvrté zůstal na ulici sám a potkal se zde se dvěma opilými mladíky, bratranci ve věku 18 a 19 let, kteří se prali.

Když jim pohrozil přivoláním policie, pokud ve rvačce neustanou, zaútočili na něj. Po útoku zůstal zpěvák ležet na ulici v bezvědomí. Přežil jen díky shodě náhod a rychlé lékařské pomoci.

Jako kluk Michal hodně sportoval. „Ve sportu se učíte prohrávat a vyhrávat. Každý by měl zažít obojí, protože bez prohry nevychutnáte vítězství,“ tvrdí.

Michal Hrůza. Ilustrační foto

FOTO: Milan Malíček, Právo

Incident zaznamenala jedna z kamer, které jsou na Stodolní ulici umístěny, a také díky tomu se podařilo pachatele během následujícího dne dopadnout. Oba skončili ve vazbě.

Státní zástupce David Bartoš uvedl, že v hlavním líčení nebude požadovat výslech zraněného zpěváka. Ten si na incident ani nepamatuje. Není ale vyloučeno, že jeho výslech bude požadovat obhajoba.