„Matka  mu sdělila, že jej nemůže živit, a i s ohledem na jeho chování vůči ní mu oznámila, že si dále nepřeje, aby bydlel v jejím domě. Na to mladík reagoval tak, že pokud mu nebude dávat peníze a nenechá jej u sebe bydlet, zabije ji a podpálí dům,“ uvedla policistka Hana Štefflová.

Další soužití se synem pak bylo pro matku doslova peklem. „V případech, kdy mu odmítla vyhovět, ji mlátil, škrtil  nebo vyhrožoval bajonetem, kterým bodal do nábytku a zdí bytu. Stále častěji jí hrozil zabitím, přičemž detailně popisoval způsob smrti, kdy sliboval velmi pomalou a bolestivou likvidaci. Žena vždy z obavy o své zdraví a život synovi vyhověla,“ pokračovala Štefflová.

Týraná žena policistům vylíčila několik případů, kdy byla synem bita a škrcena jen pro to, že mu nemohla či nechtěla dát 12 korun na pivo. „Po posledním ataku z minulého čtvrtka musela utéci z domu, když ji mladík opět brutálně napadl, kopal ji do celého těla a několikrát praštil do hlavy tvrdým předmětem,“ pokračovala Štefflová.

Mladík je stíhán pro zvlášť závažný zločin loupež a zločin týrání osoby žijící ve společné domácnosti, za které mu hrozí trest až 10 let vězení.