Zdravotní stav obou mužů hospitalizovaných ve Fakultní nemocnici Ostrava i ženy, která leží v Městské nemocnici Ostrava, zůstává i nadále velmi vážný.

Čtveřice známých ve věku 26, 27, 34 a 36 let manipulovala v sobotu večer v garážích ve Vítkově s výbušným předmětem, který údajně našli v bývalém vojenském prostoru Libavá na Olomoucku. Policie dosud nezveřejnila, co přesně explozi způsobilo.

Zatím jeden mrtvý

Podle posledních informací se mohlo jednat o leteckou neřízenou raketu S5 ruské poválečné výroby. Při výbuchu zemřel čtyřiatřicetiletý muž, o jehož život záchranáři bojovali 45 minut.

Do ostravské fakultní nemocnice byl přepraven šestatřicetiletý muž, který přišel o ruku i nohu, a také sedmadvacetiletý muž, kterému exploze způsobila mnohočetná poranění – střepiny ho zranily na hrudníku, hlavě i končetinách.

„Nic zásadního se nezměnilo. Stav obou pacientů zůstává velmi vážný. Stále jsou udržováni v umělém spánku,“ uvedl v pondělí mluvčí nemocnice Tomáš Oborný. Oba pacienti i nadále zůstávají v péči zdravotníků Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny. Velmi vážný zůstává i stav šestadvacetileté ženy, která je hospitalizována na ARO v městské nemocnici.

Ženu začnou probouzet

„Stav pacientky je stabilizovaný. V dopoledních hodinách se bude vyvádět z umělého spánku. Čekali jsme, zda se neobjeví nějaké sekundární komplikace jako infekce na plicích a podobně, ale žádné další komplikace se neobjevily. Nicméně její zranění dolních končetin je velmi vážné, stejně tak i celkový stav pacientky zůstává velmi vážný,“ sdělila mluvčí nemocnice Magda Otáhalová.

Policie případ šetří jako obecné ohrožení z nedbalosti. Prověřuje, kdo s výbušným předmětem manipuloval a proč. [celá zpráva]