„Když jsme přijeli na místo, tak už nedýchal. Prováděli jsme resuscitační pokusy až do příjezdu záchranky, která v tom pokračovala,“ popisoval náčelník krušnohorské horské služby Miroslav Güttner.

„Oživovací pokusy byly marné,“ dodala policejní mluvčí. Skútr o hmotnosti přes tři sta kilogramů se na stráni Klínovce převrátil i s řidičem, který nepatřil údajně přímo k obsluze lyžařského areálu, ale k doprovodným provozům, na silnici mezi Loučnou a Božím Darem.

Sanitka na Klínovci v Krušných horách nakládá jednoho ze zraněných lyžařů.

Sanitka na Klínovci v Krušných horách nakládá jednoho ze zraněných lyžařů.

FOTO: Rudolf Voleman, Právo

„Příčiny nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla Bartošová s tím, že byla nařízena soudní pitva a skútr policie zajistila k přezkoumání jeho technického stavu. Případ šetří kriminálka v Kadani.

„Nikdy jsem se s ničím podobným nesetkal,“ komentoval tragédii Güttner. „Kdo jezdí pravidelně na skútru tak ví, že když se něco takového stane, tak má ze stroje vyskočit a nechat ho ujet třeba do lesa. Hrát si na hrdinu se nevyplácí, protože ve stráni má skútr tendenci jít hned do kotrmelců,“ uvedl náčelník horské služby. V tomto případě se podle něj skútr jenom převrátil na silnici.

„Kdyby nespadl skútr na vozovku, ale třeba do sněhu, tak to nemuselo takhle tragicky dopadnout,“ krčil rameny Güttner.