Policisté se řidiče snažili zastavit s pomocí houkačky a majáku, nicméně muž na to nereagoval a dál policii ujížděl. Až na křižovatce ulic Štětkova a Na Pankráci zastavil a k překvapení policistů začal couvat. Se svým vozidlem BMW nakonec narazil do služebního vozidla, uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Řidič BMW nacouval do policejního vozu.

Řidič BMW nacouval do policejního vozu.

FOTO: Policie ČR

Policisté pak 31letého řidiče zadrželi, a protože vykazoval znaky opilosti, vyzvali ho k provedení orientační dechové zkoušky. Řidič ovšem jak tento test, tak i odběr biologického materiálu na lékařském vyšetření, odmítl.

Dechové zkoušce se podrobil pouze policista, a to s negativním výsledkem. Mladý, dosud netrestaný řidič, skončil na služebně, kde mu policisté sdělili podezření ze spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za což mu hrozí až roční vězení, pokuta nebo zákaz řízení.

Havarovaný policejní vůz

Havarovaný policejní vůz

FOTO: Policie ČR

Škoda na poškozeném policejním vozidle se pohybuje kolem třiceti tisíc korun, na vozidle BMW pak dvacet tisíc. Škodu na dalších dvou poškozených vozidlech (Volkswagen a Škoda) policisté prozatím neznají.