„Sedmatřicetiletý řidič vozu BMW jedoucí ve směru od Brna na Svitavy tam začal odbočovat doleva a přehlédl protijedoucí auto značky Mazda. Jeho řidič ve snaze zabránit střetu strhl řízení a zčásti narazil jak do BMW, tak ještě do dalšího auta Opel,“ uvedla policejní mluvčí Iva Šebková.

Kromě těchto vozidel se pak na místě srazil ještě Volkswagen Sharan a Citroën. Po střetu nejhůře dopadlo osobní auto značky Opel Insignia, které vyjelo ze silnice do pole, kde začalo hořet.

Při nehodě byli zraněni čtyři lidé, v jednom autě cestovalo čtyřleté dítě, tomu hasiči dali plyšového dráčka Hasíka, aby mu pomohli vyrovnat se se stresovou situací.

Série nehod si vyžádala osm zraněných lidí.

Série nehod si vyžádala osm zraněných lidí.

FOTO: HZS Jihomoravského kraje

Policisté museli frekventovanou silnici zcela uzavřít. Jenže na objízdné trase se utrhla krajnice s kamionem, který se převrátil do příkopu, a tím byla zablokovaná i objízdná trasa.

Jenže ani tím trable neskončily. „Vracející se jednotka do Boskovic objevila ve 22:45 na silnici mezi Skalicí nad Svitavou a Mladkovem dopravní nehodu vozidla Audi A3. Hasiči ve voze nalezli čtyři zraněné osoby, z nichž tři museli vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení.

Všem zraněným poskytli první pomoc a po příjezdu záchranářů je předali k dalšímu ošetření. Tři sanitky je poté odvezly do nemocnice,“ připojil mluvčí hasičů Jan Dvořák s tím, že dlouhá šichta pro hasiče skončila až o půl druhé, kdy bylo auto vytaženo na silnici a komunikace uklizena od střepů.