Muži hrozil až dvanáctiletý trest vězení. Proti rozsudku se na místě odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu na rozmyšlenou.

Útok na malé dítě se odehrál loni v červenci v hotelu Oharka v Lounech. Opilý Hričoviny měl ve vzteku chytit dceru své družky za tričko, zvednout ji do výšky a pustit na zem. Dívka dopadla na dřevěný stůl, opilý agresor ale v útoku pokračoval. Plačící vyděšenou holčičku hodil na postel a nakonec ji měl zvednout a se slovy „parchante malej, neřvi,“ hodit proti zdi.

Dívka údajně spadla

Malá dívka brutální útok odnesla se zlomeninou pravé stehenní kosti, vytrženými vlasy a krevními podlitinami po celém těle. V době útoku bylo dítě ve věku necelých čtyř let a vážilo jen 13 kilogramů. Středně těžké zranění si vyžádalo šest týdnů léčení, dívka letos musela podstoupit ještě vyjmutí drátů z nohy.

Hričoviny u soudu odmítl vypovídat, stejně jako v přípravném řízení. Později soudu řekl, že vše bylo jinak, s dívkou se honili, ona nešťastně spadla a on ji nestačil zachytit. Prý všeho moc lituje.

Podle jeho družky bylo soužití s mužem v pohodě, nervózní byl až ten den. Asi týden před činem se totiž dozvěděl, že má nastoupit do vězení za neplacení výživného na své děti. To mohlo podle soudu spustit jeho agresi.