K neštěstí došlo na konci listopadu 2012 na náměstí Krále Vladislava, když majitel odešel od auta, ve kterém nechal klíčky v zapalování. Koutkem oka pak zahlédl, jak s jeho dodávkou chce odjet neznámý muž. Podařilo se mu ještě dostat ke dveřím, ale zloděj za volantem ho chladnokrevně smetl pod kola a přejel ho. Nešťastníkovi nepomohla ani okamžitá pomoc kolemjdoucích a záchranářů.

Zloděj ve svém dovolání k soudu tvrdil, že nechtěl muže zranit.

„Setrvává na své obhajobě, že poškozeného spatřil naposledy vedle vozidla v okamžiku, než se otočil dozadu a začal s vozem couvat a že poškozeného při následném otočení dopředu již neviděl, a to ani před vozidlem, ani vedle něj. V žádném případě ho ale nenapadlo, že by se poškozený mohl nacházet na zemi v místě, kde mohl být jeho život jízdou automobilu ohrožen,“ konstatoval mluvčí soudu Petr Knötig.

Muž se podle něj dovolával spravedlivého procesu s tím, že na jeho jednání lze pohlížet maximálně jako na krádež s ublížením na zdraví.

„Je třeba nesouhlasit s názorem pachatele, že právo na spravedlivý proces automaticky znamená zajištění úspěchu v řízení podle představ obviněného. Toto právo znamená pouze zajištění spravedlivého soudního řízení,“ vysvětlil Knötig, proč soudci smetli dovolání ze stolu.