K přepadení mělo dojít na silnici z Přemyslovic, na okraji obce směrem na Konici. "Šlo o tři maskované ozbrojené pachatele, ukradli několik desítek miliónů korun. Při přepadení nebyl nikdo zraněn, na dodávce bylo rozbito boční sklo. Při přepadení také padly výstřely, typ zbraně nebyl upřesněn," sdělila mluvčí olomouckého krajského policejního ředitelství Marie Štrbáková.

Podle informací Hitrádia Orion zmizelo 30 miliónů korun. Podle místních svědků pachatelé ujeli v terénním autě, policisté však tuto informaci nepotvrdili. Transportní vůz je podle informací z místa také v zadní části nabouraný.

Rozstřílené okno dodávky po přepadení v Přemyslovicích.

Rozstřílené okno dodávky po přepadení v Přemyslovicích.

FOTO: Policie ČR

Hrozili i granátem

„Vypadá to tu jako na manévrech. Všude spousta policistů, kontrolují každé auto. Od Přemyslovic do Konice je cesta neprodyšně uzavřená. Zahlédl jsem také policejní vrtulník s termovizí a psovody,“ řekl Právu svědek, který se ocitl na místě události již krátce po deváté hodině ráno. „V polích a všude kolem pobíhala spousta policistů,“ dodal.

Zadní dveře přepadeného auta jsou na několika místech rozstřílené. Střely zasáhly i boční okno kabiny řidiče vozidla. Kolem auta ležely na zemi vystřelené nábojnice, pravděpodobně ze samopalu.

„Nejspíše na ně čekali za vesnicí. Sem to auto zacouvalo,“ řekl jeden ze svědků na místě události. Podle jeho tvrzení hrozil jeden z útočníků posádce granátem. Jedna ze střel zasáhla zřejmě i zadní pravou pneumatiku dodávky. Na místě, kde vozidlo zastavilo, byl silně cítit zápach hořlaviny a na silnici zůstala rozlitá kapalina. „Oni to chtěli zapálit, asi kvůli tomu, aby zahladili stopy,“ popsali další obyvatelé obce.

Policisté podle svědka u silnic nejsou

„Pro mě je záhadou, proč nakonec posádka otevřela boční dveře s okénkem. Tamtudy si lupiči brali krabice s penězi. Zajímalo by mě, jak si poradí s těmi systémy, co mají peníze znehodnocovat, když se ty bezpečnostní schránky neodborně otevřou. Je to vůbec celé divné - Přemyslovice jsou vesnice, kdo by zde čekal auto s milióny. To muselo být hodně dobře vymyšlené a nachystané,“ notovali si místní v hloučku u požární zbrojnice.

Ozbrojení lupiči ve čtvrtek dopoledne v Přemyslovicích na Prostějovsku přepadli vůz převážející peníze

Ozbrojení lupiči ve čtvrtek dopoledne v Přemyslovicích na Prostějovsku přepadli vůz převážející peníze

FOTO: Mapy.cz

„Okolnosti ozbrojeného přepadení jsou předmětem dalšího policejního vyšetřování. K výjezdové skupině policistů Olomouckého kraje se připojily také odborné speciální vyšetřovací týmy z Krajského ředitelství Policie ČR Moravskoslezského kraje,“ uvedla Štrbáková.

Na silnicích v regionu hlídkovali celé dopoledne policisté, kteří zastavovali auta a kontrolovali posádky. „Nevím, jak kde, ale já jsem kolem poledne projel od Přemyslovic do Prostějova a neviděl jsem ani jednoho policistu,“ tvrdil naopak jeden z řidičů. Policie se v souvislosti s přepadením a ukradenými milióny obrátila na veřejnost s žádostí o spolupráci.

„Žádáme svědky, kteří si všimli podezřelého vozidla, osob, nebo byli přímo svědky přepadení, aby se policistům přihlásili prostřednictvím linky 158, nebo se dostavili osobně na kteroukoli policejní služebnu,“ sdělila mluvčí.