Při závodech Autogames Rally Show Uherský Brod vylétlo na začátku obce Lopeník jedno ze závodních aut ze silnice. Následně srazilo čtyři dívky. Nejmladší byla ročník 2005, dvě dívky se narodily v roce 1994, nejstarší v roce 1992, zemřely na místě.

Video

Nehoda na rallye otřásla příbuznými a známými zemřelých dívek

Policie po nehodě získala kamerový záznam pořízený z jiného vozu, který místem závodu chvíli předtím projížděl. Video může osvětlit, kde přesně dívky stály a zda byla oblast dostatečně zabezpečena. Základní informace o tom, kde se dívky nacházely, získala policie již v sobotu od očitých svědků krátce po nehodě. Na místě však vládly silné emoce, je tak třeba vše důkladně prověřit.

Při závodu vylétl vůz na horizontu ze silnice a narazil do diváků.

Při závodu vylétl vůz na horizontu ze silnice a narazil do diváků.

FOTO: Zdeněk Němec, ČTK

„Nešťastná událost je nyní v šetření, budou se dělat znalecké posudky. Výsledky můžeme čekat v rámci několika týdnů či měsíců,“ uvedla pro Novinky policejní mluvčí Zlínského kraje Jana Macalíková.

K tragédii došlo u obce Lopeník

K tragédii došlo u obce Lopeník

FOTO: Mapy.cz

Každopádně nejde o klasickou dopravní nehodu, u které platí standardní rychlostní limity a předpisy, vše se tak musí důkladně prošetřit, dodala. Rozborem by se mělo prokázat, zda šlo o chybu řidiče, případně jestli nebyla na vině závada na vozidle.

Video

Nehoda na rallye na Zlínsku

Neštěstí se stalo v první ze šesti rychlostních zkoušek. Posádka havarovaného vozu se startovním číslem 27 Mitsubishi Lancer Michael Bartončík a Josef Bartončík vyvázla z nehody bez zranění.