Údajnému pachateli se kriminalisté dostali na stopu také díky informacím lidí, kteří se ozvali po policejní tiskové konferenci počátkem srpna. Policie se tehdy obrátila na veřejnost při pátrání po černém vozidle BMW, které se podle nich nacházelo v době vraždy 19. května poblíž domu v ulici Výhledová, kde oběť bydlela. Zhruba týden po zveřejnění výzvy zadrželi podezřelého muže, museli ho ale kvůli nedostatku důkazů pustit na svobodu bez obvinění.

Podle Mareše ale policisté později shromáždili dostatek poznatků. Zjistili například, že tentýž muž údajně umístil do zmíněného domu v době od 4. do 11. května záznamové zařízení. Pak jej prý odmontoval a vyhodil. Kriminalisté nechtěli upřesnit, jestli to byly kamery, mikrofony nebo jiné zařízení. Uvedli pouze, že monitorovalo pohyb v okolí domu. Podařilo se jej prý najít pohozené v místním septiku po jeho odčerpání a policisté také našli originální balení. Zatím není zřejmé, jestli mohlo sledovat i další lidi. Podle záběrů z místa činu, která dříve zveřejnila média, je ale patrné, že muž bydlel v činžovním domě s více obyvateli.

Zadržený se k vraždě nepřiznal

Obviněný, jehož věk policisté neupřesnili, nebyl dosud trestně stíhán, k vraždě se nepřiznal a využil práva nevypovídat. Policisté jej stíhají kromě vraždy také pro trestný čin nedovoleného ozbrojování kvůli tomu, že u něho při domovní prohlídce nalezli zbraně. V této souvislosti údajně "poskytl dílčí informaci, ale v podstatě čin také nepřiznává".

Vyšetřování podle Mareše stále pokračuje. "Jsou vyslýcháni svědci ve vztahu jak k poškozenému, tak k obviněnému. Motiv vraždy zatím není znám, jednou z verzí je, že obviněný neměl v úmyslu zabít tohoto muže a byl to omyl," dodal Mareš. Vražednou zbraň policisté dosud nenašli.

Podle policie se vražda stala mezi 11:55 a 12:00, kdy pachatel přistoupil v garáži v suterénu domu k právníkovi Petru K. a zasáhl jej čtyřmi výstřely. Muž i přes okamžitou lékařskou pomoc zemřel o den později v nemocnici.