Oficiálně svůj krok vysvětluje reorganizací tiskového odboru. Podle zákulisních informací ji ale nařkl, že autorizaci nezajistila úmyslně.

Po zveřejnění rozhovoru Lessyho slova vyvolala u Kubiceho nevoli. Policejní prezident tvrdil, že redakce jeho vyjádření vytrhla z kontextu a překroutila. V den vydání rozhovoru dokonce žádal po Právu zjednání nápravy. Právo mu ovšem nevyhovělo, protože informace, které poskytl, otisklo v téměř nezměněné podobě, což dokládá i zvuková nahrávka.

Video

Rozhovor s Petrem Lessym

Na autorizaci rozhovoru přitom není žádný nárok. Kopeckou podle včerejší tiskové zprávy Lessy přeřadil na místo, kde by se měla zabývat koordinací prevence.

Pavla Kopecká

Pavla Kopecká

FOTO: Policie ČR

Jenže Kopecká je podle zákona o služebním poměru ze své funkce vedoucí odboru neodvolatelná úplně stejně jako Lessy z pozice policejního prezidenta. Musela by buď sama rezignovat, anebo spáchat trestný čin či kázeňský prohřešek. Ani jedno se ale zatím nestalo. Kopecká tak podle zákona nadále formálně zůstává šéfkou tiskového odboru, nicméně dostala zákaz komunikovat s médii.

Kopeckou včera nahradila Petra Srnková, která už jako mluvčí prezidia působila, a to v době, kdy policii šéfoval Vladislav Husák. Poté přešla do stejné funkce v Kriminalistickém ústavu, kde působila dosud.