O život přišli v sobotu a neděli mimo jiné tři motorkáři. Jeden z nich, pětadvacetiletý řidič skútru, narazil v sobotu v noci do zdi v Novém Městě u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku a na místě byl mrtvý. Pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a v zatáčce vyjel ze silnice.

Další třicetiletý motorkář se v neděli na silnici I/3 poblíž obce Roudno na Táborsku zřejmě vyhýbal jinému vozidlu a vyjel mimo vozovku. Smrtelně se přitom zranil. V tentýž den nepřežil nehodu ani motorkář, který se u Poličky na Svitavsku srazil s osobním autem.

O život přišla v neděli večer řidička dosud neznámé totožnosti, která se při předjíždění na Bruntálsku srazila s protijedoucím osobním autem. Po střetu začala obě vozidla hořet, řidič druhého auta skončil v nemocnici. Nehoda se stala v nepřehledném úseku silnice mezi obcemi Čabová a Dvorce.

„Řidička osobního auta pravděpodobně začala předjíždět v nepřehledném úseku a v protisměru se srazila s vozidlem Dacia. Další souvislosti nehody jsou nadále v šetření včetně zjištění totožnosti řidičky,“ uvedla mluvčí bruntálské policie Ivana Křištofová. Řidič dacie byl vážně zraněn a skončil v olomoucké fakultní nemocnici. Škoda se pohybuje okolo 180 tisíc korun.

Po čelním střetu začala obě vozidla hořet, řidička jednoho z nich zahynula.

Nehoda na Bruntálsku

FOTO: Policie ČR

Na Poličsku se v neděli ráno stala smrtelná nehoda i mezi Jedlovou a městem Bystré. Třiatřicetiletý řidič auta tam zemřel po nárazu do stromu.

Sobotní srážku dvou aut na silnici 28 na Mostecku nepřežil čtyřiaosmdesátiletý řidič. Na Mostecku to přitom byla druhá tragická nehoda od pátku, kdy jen o několik kilometrů dál u Bečova zahynul sedmadvacetiletý motocyklista po srážce s osobním autem.