Podle spisu  měl Janoušek starostce 16 měsíců zasílat obtěžující, agresivní a vyhrožující SMS zprávy na její služební mobilní telefon. Pro Právo starostka už před časem uvedla, že jich po přepsání na papír bylo na sedm stránek.

„Chodil za mnou i na radnici pod záminkou důležitých věcí, pak se z toho ale vyklubaly otázky osobního charakteru. Řekl, že je do mne zamilovaný. Před svědky jsem mu ale odpověděla, že o něho nemám zájem,“ popsala tehdy své potíže Vildumetzová.

Bylo to obtěžující, ale nešlo o trestný čin

„Jeho jednání bylo obtěžující, někdy až za hranicí slušného vkusu, ale nebyl to trestný čin,“ uvedl mimo jiné ve zdůvodnění rozsudku sokolovský soudce Emil Pešina s tím, že Janouškovo chování nemohlo vyvolat u Vildumetzové obavy o život a zdraví nebo zdraví jejích blízkých.

„Nedá se říci, že by ji bombardoval SMS zprávami každý den. Číslo svého služebního telefonu starostka sama zveřejnila a apelovala na obyvatele města, aby se na ni s problémy ve městě obraceli,“ poznamenal soudce.

Prakticky totéž od počátku případu tvrdil sám Janoušek. Že se jen zajímá o dění v Horním Slavkově a upozorňuje na nešvary.

„Tento soud mám za to, že poukazuji na trestnou činnost na radnici. V poslední době se cítím starostkou terorizován, stěžovala si na mě i u mého zaměstnavatele, aby mě vyhodil,“ řekl Janoušek ve své závěrečné řeči.

Bojím se, že bude pokračovat, tvrdí žena

Starostka považuje rozhodnutí soudů za nešťastné. „Pokud je rozsudek potvrzený, tak je jasné, že si teď bude vědom toho, že nic neudělal, a může v tom pokračovat ve větší míře. Situace je nyní taková, že co se týká mé osoby, tak už mi esemesky neposílá, ale ta zátěž se teď přenesla na radnici, kterou bombarduje každý týden četnými žádostmi, a požaduje všechny možné informace. Úředníci jsou tím doslova zahlceni,“ prohlásila Vildumetzová. Naposledy ji Janoušek kontaktoval před Vánocemi.

„Přišel za mnou na radnici. Já jsem se s ním odmítla bavit a on mi vyhrožoval, že mě zničí. Naštěstí se tam objevil velitel místního policejního oddělení, takže pan Janoušek odešel,“ uzavřela Vildumetzová.