Bohuslav Kovařík je obžalován z pokusu vraždy, ke kterému mělo dojít v Suchohrdlech u Znojma 21. srpna loňského roku. Tehdy podle výpovědi obžalovaného na chatě, kterou trvale obývá, přistihl svoji o jedenáct let mladší bývalou družku Janu, jak se mu do objektu vloupala, když si zřejmě bez jeho vědomí chtěla údajně odnést některé své věci.

„Lhala mi, když mi tvrdila, že vstoupila do zahrady brankou. Ta však byla zamčená a nakonec z ní vypadlo, že podlezla pod plotem. Dal jsem jí dvě facky, z každé strany jednu, a ona začala volat a křičet o pomoc. To jsem netušil, že tam není sama, a když jsem se otočil, stál už v místnosti Mário, její současný přítel, a napřahoval na mě sekeru,“ hájil se u soudu obžalovaný, který se při svých výpovědích často nedal ani zastavit.

Podle obžaloby použil Kovařík kuchyňský nůž, se kterým poškozeného Mária bodnul do ruky a také do hrudníku, a způsobil mu velmi těžké zranění, kterému jen se štěstím a díky rychlé zdravotnické pomoci muž nepodlehl.

Soud bude nyní muset zjistit, zda šlo o obranu před útokem, jak tvrdí obžalovaný, a také další okolnosti. Muži hrozí až 18 let vězení.