„Kromě příjezdu fanoušků Slavie, kterých by podle našich informací měly dorazit stovky, očekáváme i příjezd polských fotbalových chuligánů. Do města by se měly chystat i znepřátelení fanoušci dalších českých klubů,“ řekla krajská policejní mluvčí Ivana Ježková.

Kromě pořádkových jednotek a antikonfliktního týmu budou nasazeni i dopravní policisté, psovodi a kriminalisté budou skrytě monitorovat dění. Na hranicích s Polskem se policisté zaměří na kontroly vozidel, aby zamezili dovozu zbraní.

„Nasazení policistů připravujeme v takovém rozsahu, abychom byli připraveni včas a adekvátně reagovat na hrozící eskalaci násilí. V případě potřeby budeme mít připraveny posily,“ doplnila Ježková.

Součástí policejní akce bude i dohled nad „Pochodem na podporu nového fotbalového stadiónu“, jehož zahájení je hradeckými fanoušky ohlášeno na půl druhou na Velkém náměstí.

Odtud by se hradečtí fandové měli vydat k ulici V Kopečku po třídě Československé armády k městskému magistrátu a ulicí Nezvalova by měli dojít na stadión v Malšovicích.