Hájek si svou oběť vybral v ústavu kolem poledne. K ženě se vplížil do pokoje, zamknul a začal ji obtěžovat.

"Líbal ji do oblasti úst, krku, prsou, břicha, stehen, přirození a osahával ji. Poté se vysvlékl ze svého oblečení a lehl si mezi nohy poškozené. Poškozená se celou dobu bránila jen slovně, neboť je schopna pohybu pouze na vozíčku a i v obvyklé péči je odkázána na pomoc pečovatelky,“ popsala Hájkovo řádění mluvčí městského soudu Gabriela Stočková s tím, že od dalšího jednání muže naštěstí vyrušila zaměstnankyně ústavu.

Hájek před soudem všechno popřel. Podle jeho verze se sice v ústavu pohyboval, ale s ženou si prý jen povídal o pejskovi a v zařízení se chtěl zeptat na práci, protože rád pracuje s lidmi. Takovému vysvětlení ale soudci neuvěřili.

„Soud přihlédl zejména k tomu, že obžalovaný je osoba s bohatou trestní minulostí, když byl již čtrnáctkrát pravomocně soudně trestán pro různorodou, převážně majetkovou trestnou činnost. O nebezpečnosti osoby obžalovaného svědčila i ta skutečnost, že si k ukojení aktuální potřeby sexu vybral naprosto bezbrannou osobu, která dosud neměla žádné sexuální zkušenosti,“ odůvodnili verdikt soudci.