„Případ vyšetřuje souběžně policieBáňský úřad, informace o probíhajícím vyšetřování však zatím nejsou k dispozici,“ řekla Právu Sáričková Benešová.

Podle odborů jde zřejmě o nešťastnou náhodu, důl s bezpečností práce problémy nemá. "Na dole Centrum se stal smrtelný úraz po deseti letech, bohužel to je daň hornické práci. Ale ještě není uzavřené šetření, nerad bych předjímal," řekl ČTK za odbory Czech Coal Arnošt Ševčík, který se vyšetřování účastní. Odbory se podle něj v tuto chvíli nechystají tlačit firmu ke změnám v bezpečnosti práce.

K smrtelným úrazům dochází častěji v hlubinných dolech ve Slezsku, severočeskému revíru se poslední léta vyhýbají. Naposledy zaznamenaly šachty v Ústeckém kraji oběť na životě v květnu 2008, kdy zahynul v povrchovém lomu Bílina Severočeských dolů Chomutov pracovník při výměně převodovky na rypadle.

V září 2006 zahynul muž, který opravoval pásový dopravník v lomech Mostecké uhelné společnosti, stejně zahynul o dva roky dřív i dělník v povrchovém lomu Tušimice. V roce 2004 zahynul technik, který se v lomu ČSA propadl do starého hlubinného dolu prohořelým stropem šachty a uhořel.