O případu informovala mluvčí bruntálské policie Pavla Tušková. Policisté řidiče podle ní zastavili ve Staroměstské ulici.

„Dechová zkouška u něj prokázala požití alkoholu, naměřená hodnota byla 1,21 a následně 1,1 promile. Vzhledem k tomu, že nespolupracoval a nechtěl prokázat svou totožnost, tak ho policisté zajistili a předvedli na obvodní oddělení,“ uvedla mluvčí.

Při prohlídce u něj policisté nalezli hned troje různé doklady. „Ve spolupráci s cizineckou policií zjistili, že muž je v naší republice nelegálně. Ze zajištěných dokladů byl jeden bulharský identifikační doklad na zcela jinou osobu. Slovenský byl také na jinou osobu, ale byla na něm fotografie podezřelého,“ uvedla mluvčí. Poslední z nalezených dokladů byl sice na jeho pravé jméno, ale neprošel žádnou evidencí.

„Všechny doklady byly odeslány k odbornému zkoumání. Podezřelý muž byl umístěn do policejní cely. Po svém vystřízlivění byl eskortován do vazební věznice. Hrozí mu trest odnětí svobody až do výše tří let,“ doplnila Tušková.