Padesátiletý řidič si ještě ve středu odnesl ze zlínské policie obvinění z trestného činu obecné ohrožení. Jak sám vypověděl, na přejezd vjel v době, kdy svítila světelná i zvuková signalizace. Před ním ještě projela dvě vozidla, další auto zůstalo stát. Řidič se domníval, že má poruchu, proto ho předjel a vjel na železniční přejezd.

„To, že se závory začaly zase zavírat, ho prý překvapilo. Myslel si, že jde o omyl. Z auta vyskočil, ale chtěl prý do něj znovu nasednout a prorazit závoru. Najednou se však ve velké rychlosti v zatáčce objevil vlak a muž stihl jen uskočit od vozu. To mu zachránilo život,“ řekla mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

Zastávka ve Spytihněvi naštěstí v okamžiku nehody zela prázdnotou.

Zastávka ve Spytihněvi naštěstí v okamžiku nehody zela prázdnotou.

FOTO: Aleš Fuksa, Právo

Rychlík jel ve směru od Otrokovic na Staré Město. Po střetu se nákladní vozidlo roztrhlo a návěs náraz odhodil na nádražní budovu. Rychlík po střetu částečně vykolejil, dechové zkoušky na alkohol byly jak u řidiče, tak i u strojvůdce negativní.

Policisté také předběžně vyčíslili vzniklou škodu na sedm miliónů korun. Při nárazu došlo k vytržení sedaček ve vlaku, rozbití oken a zničeny jsou pražce v délce půl kilometru. Řidiči teď hrozí trest odnětí svobody na tři až osm let.