Na přední masce má typickou “bradavici“ tedy originální radarovou hlavici, za sklem předního okna je modrý zábleskový maják, jaký používá skutečná policie při pronásledování či zastavování aut.

FOTO: Policie ČR

Nechybí ani „plácačka“ tedy červený stavěcí terč, navlas stejný, jaký obvykle neradi řidiči vidí v rukou policejní hlídky. Za zadním oknem vozu má pak jeho majitel maják oranžový.

FOTO: Policie ČR

„Podivně se chovající auto spatřil svědek na konci minulého týdne u motorestu Rohlenka na Brněnsku. Podle jeho výpovědi řidič vystupoval jako policista a dokonce použil i stavěcí terč. Svědek podezření ohlásil na linku 158 a sám auto také sledoval. Vůz pak byl naší hlídkou zastaven a zkontrolován až u velkého Beranova na Jihlavsku. Policie nyní hledá svědky, kteří se s tímto autem již setkali, nebo byli dokonce jeho posádkou či řidičem zastaveni či kontrolování,“ uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek.

FOTO: Policie ČR

Pokud se podaří prokázat, že majitel vozu s pražskou poznávací značkou, který bydlí na Brněnsku, si skutečně na policistu hraje a svým vozem děsí řidiče na dálnici, může ho čekat i nepříjemné vyšetřování z podvodu.

FOTO: Policie ČR