„Víme, že těch snímků je víc, ale zatím je nemáme k dispozici,“ reagoval na informaci Práva náměstek vedoucího břeclavského územního odboru Policie ČR Jan Cupal.

Právo policii poskytlo odkaz na webovou stránku, kde jsou čtyři videa v šesti souborech volně dostupná. Dva snímky byly natočeny v jarním lese, třetí ve vinici, čtvrtý představuje sexuální hrátky školačky v luxusním BMW.

Pokud se dá vycházet z data zveřejnění, kde jedna z mnoha webových stránek uvádí vystavení na internet loni 31. října, vznikly tedy již předchozí jaro a dívka podle všech indicií nemohla mít 15 let. Na jednom je školačka spolu s další dívkou, která také nevypadá na plnoletou.

„Je to jen zdání. Ta brunetka vypadá mladě, ale je jí přes dvacet. Znám ji, prodává v jednom z břeclavských obchodů,“ uvedl zdroj Práva.

Prokázala, že je jí 19, tvrdí agentura

Policie prověří okolnosti vzniku všech snímků. Případ ale bude složitý, agentura podle informací Práva disponuje prohlášením dívky, že je jí 19 let. Má dokonce fotokopii občanského průkazu potvrzující plnoletost. Pravost bude policie prověřovat. Na videu s triviálním dialogem se pak školačka představuje jako osmnáctiletá.

Její nároky na honorář nebyly nijak vysoké. Za první film měla inkasovat dvě tisícikoruny. „Případ je na samém počátku šetření. Již teď je nám ale jasné, že šetření bude složité. Pokud agentura opravdu disponuje prohlášením o plnoletosti, musíme je vzít v potaz. Zatím je proto zcela předčasné spekulovat o právní klasifikaci,“ upozornil Cupal.