Rozsudek není pravomocný, žena se proti němu na místě odvolala. Čin se odehrál loni v březnu v Litoměřicích, kdy místní šokoval nález mrtvého novorozeněte na popelnici. Ženě hrozil i výjimečný trest. Podle obžaloby měla žena zdravé životaschopné dítě po porodu doma v koupelně hodit do záchodové mísy, kde se udusilo plodovou vodou.

Žena se k činu přiznala, už dříve ale před soudem tvrdila, že si myslela, že dítě je mrtvé, protože se nehýbalo a nekřičelo. Podle soudního lékaře dítě zemřelo na udušení plodovou vodou a nebyla mu poskytnuta základní poporodní péče.

Dítě žena dala po vytažení ze záchodové mísy do igelitové tašky a odnesla k popelnici, kde jej později nalezli kolem procházející lidé.

Mladá žena nevyhledala lékařskou pomoc, o svém těhotenství nikomu neřekla. Přítel ji údajně i bil a omezoval v pohybu, a proto se ho bála. Svědci ale vypověděli, že jejich vztah byl normální a nevšimli si žádných hádek, natož fyzického násilí.

Další případ v Liberci

V druhém případě, který soudí v Liberci, je obžalovaná žena, která měla v červnu 2009, podle státního zástupce, zabít své novorozené dítě. Na hlavu mu dala podle obžaloby igelitový pytel a tím ho udusila. Před otcem těhotenství tajila. [celá zpráva]