Scénář všech požárů, při nichž vznikla škoda za více než tři milióny korun, byl vždy stejný. Mladík se v pátek večer opil v místním hostinci a nad ránem se šel projít. Přitom se nedokázal ubránit pyromanským choutkám.

Ve dvou případech odešel z místa činu s tím, že se mu rozestavěnou dřevostavbu rodinného domu a kuchyňskou linku v budově tamního zemědělského družstva nepodařilo zapálit. Proto ani na tísňovou linku požár sám nenahlásil. Přesto se v obou případech oheň rozhořel a způsobil majitelům škodu.

 

Jako správný dobrovolný hasič se velmi aktivně účastnil hašení požáru.mluvčí policie

 

Další dva požáry byly už plně v jeho režii. Uprostřed listopadu zapálil skladiště se třemi tisíci tunami sena.

„Jako správný dobrovolný hasič se velmi aktivně účastnil hašení požáru. Sobotní požár chaty ve Viničných Šumicích byl jeho posledním. Podnapilý žhář zapálil v chatě na několika místech oblečení a pak požár ohlásil na tísňové lince,“ Bohumil Malášek.

Podezřelé chování

„Skutečnost, že mladík ohlásil hned dva z požárů a ve vesnici se často chlubil svými zásluhami při jejich hašení, byla kriminalistům podezřelá. Když přidali další důkazy, mladý pyroman se k založení všech požárů přiznal,“ doplnil Malášek.

Podivného žháře policisté obvinili z poškození cizí věci. Nyní je stíhán vazebně a musí počítat s až tříletým trestem odnětí svobody.