Dobrou zprávou pro Kvapila nepochybě bylo čtvrteční rozhodnutí soudce okresního soudu Brno-venkov, který oběma mužům určil kauci, za kterou se mohou dostat na svobodu. Špatná zpráva pro exstarostu ale je, že mu policie obstavila majetek, s nímž teď nemůže nakládat a tím pádem ani použít na složení čtyřmiliónové kauce. Novotný by se mohl dostat z vazby za milióny dva.

Informaci o obstavení majetku Právu potvrdil Kvapilův obhájce Robert Sedláček. „Informace se skutečně zakládá na pravdě, 31. března jsme podali žádost o kauci a hned 1. dubna policie majetek obstavila. Sice jsme proti tomu hned podali stížnost, ta ale nemá odkladný účinek. Přitom obstavení majetku se používá většinou jen tehdy, pokud hrozí trest propadnutí majetku,“ řekl.

Státní zástupce Ivan Hrazdíra nechtěl informaci o obstavení majetku nikterak komentovat, neuvedl ani, zda si podá stížnost proti verdiktu okresního soudu týkajícího se vazby a kauce. Pokud by stížnost podal, museli by oba muži počkat na verdikt brněnského Krajského soudu. „Zatím nemám v ruce písemné vyhotovení, nicméně se svou reakcí veřejnost seznámím až poté, co bude doručena všem účastníkům,“ upozornil žalobce.