„Během dne se na R35 stalo dvanáct dopravních nehod, při kterých byly dvě osoby lehce zraněny. Policie z toho šetří pět nehod, ostatní nehody si řešili řidiči sami,“ řekla Právu ve čtvrtek odpoledne olomoucká policejní mluvčí Marta Vlachová.

K nehodám došlo podle policie z důvodu nepřizpůsobení rychlosti stavu a povaze vozovky a nedodržení bezpečné vzdálenosti.

Zmrzlé Česko pokryl nový sníh, D1 na Brno byla uzavřena

Autobus plný lidí uvízl v příkopu

V Heralticích na Třebíčsku zapadl autobus plný lidí do silničního příkopu a hrozilo mu převrácení na bok. Cestující museli zůstat uvnitř a počkat na hasiče, kteří vozidlo zajistili.

Na Vysočině napadlo kolem deseti centimetrů sněhu a stále se objevují sněhové přeháňky. V kraji se od rána stala řada nehod, zatím zřejmě bez vážnějších zranění.

Problémy v dopravě jsou kvůli nočnímu sněžení i na dalších místech Česka. Obtížně sjízdné jsou silnice například v Karlovarském kraji, ráno byl zastaven provoz dálnice D1 na Vysočině kvůli nehodě kamiónů. [celá zpráva]

Převrácený kamión komplikuje provoz na dálnici D2

Video

Převrácený kamión komplikuje provoz na dálnici D2 (Stream)

Mezi čtrnáctým až šestnáctým kilometrem dálnice D2 směrem na Brno musí řidiči počítat s komplikacemi. Převrátil se zde kamión, místo je průjezdné pouze rychlým pruhem, hasiči na místě zasahují.

 

Dlouhé kolony vozidel na Českolipsku

Dlouhé kolony vozidel na Českolipsku

FOTO: Jaroslav Švehla, Právo

Sníh nechal čekat kamióny pod kopcem na Českolipsku

Přes noc na Českolipsku napadlo až 15 centimetrů nového sněhu a stále sněží. Sněhová nadílka přinesla tradiční několikahodinový kolaps na silnici I/9, která vede z Nového Boru přes Svor k hraničním přechodům s Německem.

Na kopci Šébr totiž okolo sedmé hodiny ráno uvízly kamióny. Během chvíle se na hlavním tahu vytvořila několikakilometrová kolona. Cestující, především školáci, po hodině čekání opouštěli uvízlé autobusy a raději šli pěšky.

Policisté řídí dopravu na Českolipsku

Policisté řídí dopravu na Českolipsku

FOTO: Jaroslav Švehla, Právo

„Dopravu zablokovaly kamióny a autobus, který měl technické problémy. Dopravu řídí policejní hlídky,“ řekla českolipská mluvčí Ivana Baláková. Kolony automobilů se rozjely až okolo desáté hodiny dopoledne.

Podle vedoucího českolipské pobočky Krajské správy silnic Libereckého kraje Josefa Turzy jsou silnice nižších tříd i přes vytrvalé sněžení s opatrností sjízdné.

Lidé opouštěli zablokovaný autobusy a šli pěšky.

Lidé opouštěli zablokovaný autobusy a šli pěšky.

FOTO: Jaroslav Švehla, Právo