Podle soudkyně Ivy Krejčířové sice Pravec nehodu zavinil a firma ABI Plus, které vůz patřil, tak má nárok na finanční odškodné, tomuto nároku ale nelze vyhovět, protože by to bylo v rozporu s dobrými mravy. 

Řidič vozu Petr Neisser po nehodě odvezl zraněného mladíka do lesa, kde jej nechal bez pomoci. Za pokus o vraždu dostal dvanáctiletý trest vězení.

"Očekávali jsme to, žaloba byla amorální," uvedl k pátečnímu verditku Pravcův advokát. 

Majitel auta: Chápu soudkyni

Žalobu podal Pavel Šimon, jehož firmě služební vůz patřil. "Aspoň už vím, kdo nehodu zavinil. Chápu soudkyni, že pro ni bylo těžké rozhodnout v můj prospěch," řekl Právu Šimon.

Ten žádal rodinu školáka, aby mu škodu na voze uhradila. Zatímco rodina hocha jeho požadavek označila za nemorální, Šimon poukazoval na to, že chlapec nehodu zavinil. Neisserův následný skutek je podle něj nutné od této kolize zcela oddělit.

Se Šimonem se shodl i znalec z oboru dopravy Aleš Vémola. Podle něj hoch utrpěl zranění, když neopatrně přecházel silnici. Chlapec měl v sobě tři piva. Neisser byl ve sporu vyslechnut jako svědek. Řekl, že střetu s chodcem nebyl schopen zabránit.

Havarované auto prodal se stočenými kilometry

Podle soudu si ale Šimon při prodeji havarovaného vozu finančně pomohl, neboť auto mělo o 50 tisíc kilometrů stočený tachometr.

Chlapec při nehodě utrpěl těžká poranění, jimž málem podlehl. Život si zachránil jen tím, že se z lesa z posledních sil doplazil na silnici, kde byl nalezen. Ze zranění se zotavil. Kromě nich se ale po události potýkal i s psychickými problémy.

"Kdyby Neisser po nehodě nezaváhal a chlapce odvezl do nemocnice, bylo by vše v pořádku. I kdyby řídil opilý a o hocha se postaral, mohl přijít nanejvýš o řidičák," uvedl Vémola.