Mladíka lapili frýdecko-místečtí kriminalisté loni kvůli dvěma loupežím. „Tehdy s desetidenním odstupem dvakrát oloupil na ulici v centru Frýdku-Místku dva muže, soud ho za to poslal na osm let do vězení se zvýšenou ostrahou,“ popsal frýdecko-místecký policejní mluvčí Ivan Žurovec.

Při zadržení odebrali policisté lupiči sliny, a to kvůli porovnání stop zajištěných na místech činů spáchaných neznámými pachateli. „Experti srovnávali jeho DNA se stopami z případů starých i několik let. Nakonec zjistili, že jeho DNA je shodná s DNA zajištěnou při loupeži ve Frýdku-Místku, která se stala na konci srpna 2005.“

Lupiči bylo tehdy 20 let a s jehlou na injekční stříkačce oloupil 29letou barmanku. „Ženě řekl, aby mu vydala všechny peníze, nebo jí vpíchne jed do těla. Vyděšená žena mu proto vydala peněženku s pěti tisíci korunami,“ popsal čtyři roky starý případ Žurovec.

Pachatel však na místě pachatel zanechal biologické stopy, které kriminalisté zajistili a uschovali pro pozdější porovnávání. „Ve chvíli, kdy byly zadrženému muži odebrány sliny, bylo jen otázkou času, kdy vyjde najevo i loupež spáchaná před čtyřmi léty,“ připojil policejní mluvčí.