Jeden z chlapců se dostal z vody sám, druhý zmizel pod jezem a jeho tělo našli po hodině a půl hasiči zhruba o 700 metrů dál. Záchranáři se chlapci pokoušeli pomoci, ale už se jim to nepodařilo, informovala mluvčí královéhradeckých krajských hasičů Martina Žahourková. 

Uvedla, že jako první přijeli na místo neštěstí profesionální hasiči ze Dvora Králové nad Labem, kteří ve speciálních oblecích a na jisticích lanech prohledávali prostor pod jezem. Záchranné práce jim komplikoval mimo jiné silný proud vody. Krátce poté jim přijeli na pomoc dva hasiči - potápěči z Hradce Králové s vybavením. Povodí Labe mezitím snížilo průtok vody, aby se snížila hladina řeky. 

Kromě řeky pátrali hasiči po chlapci i na jejích březích. Chlapcovo tělo objevili po hodině a půl u břehu pod vodou asi 700 metrů od jezu. Chlapce vytáhli a ihned zahájili resuscitaci. V oživování pokračovala další zhruba půl hodinu i přivolaná záchranná služba, ale chlapce se už nepodařilo oživit. Na místo byl přivolán také psycholog královéhradeckých krajských hasičů, který poskytl pomoc chlapcově matce.