„Muž byl obviněn z pokusu vraždy. Státní zástupce podal návrh na jeho vzetí do vazby,“ potvrdil Právu šéf krajských kriminalistů a vyšetřovatelů Jaromír Kníže.

Obviněný skinhead napadl ve tři hodiny ráno 17. května na náměstí T.G. Masaryka v Plzni devětadvacetiletého muže. Nožem ho několikrát bodl do břicha, krku, hrudníku a do pravého stehna. Život těžce zraněnému muži zachránili lékaři v nemocnici včasným operačním zákrokem.

„Poškozený muž šel společně se svým kamarádem ulicí Purkyňovou směrem ke Klatovské třídě, kde si před sebou všimli třech mužů v podnapilém stavu, kteří na ulici něco pokřikovali. Když tyto muže poškozený s kamarádem docházel, jeden z nich  se otočil proti nim a po slovní narážce na poškozeného rozpoutal slovní rozepři, která vyvrcholila fyzickým napadením poškozeného. Útočník ho srazil na zem, přiklekl na něj a začal ho nožem bodat do těla,“ popsal surový útok vrchní komisař plzeňské kriminálky Miroslav Tyrš.

Po útoku skinhead utekl stejně jako jeho dva kumpáni, kteří krvavé řeži přihlíželi. Policisté na místě zajistili řadu stop včetně bundy pachatele, kterému hrozí až patnáct let vězení.