Mladý hoch si natáčel závodní vozy přímo na místě, kde automobil slovenského jezdce Lukáše Lapdavského vyjel ze silnice a zabil tři lidi. Díky obrovskému štěstí se mu nic nestalo.

„Procházel jsem si celou trať a natáčel jsem si auta kamerou. Když jsem byl v tom místě nehody, tak jsem viděl, jak kousek dál stojí skupinka, která si fotí auta. Byla to asi nějaká rodina. Nejdřív jsem stál s nimi, ale pak jsem si poodstoupil, protože se mi z toho místa špatně točilo,“ vylíčil hoch, který chce zůstat v anonymitě.

O nehodě dále čtěte:
Vážně zraněný řidič smrtelné rallye odmítl hospitalizaci
Závodní auto na Valašské rallye zabilo tři lidi

Právě tuto skupinku, kterou tvořil otec s 13letým synem a jeho stejně starým kamarádem, jen o několik chvil později závodní mitsubishi smetlo a zabilo.

„To auto jsem zrovna netočil. Když ale přijíždělo, tak vjelo na druhý takový malý skokánek a vyskočilo. Když dopadlo, tak se rozhoupalo, rozkývalo, nevím přesně, jak bych to popsal, a dostalo smyk. Řidič okamžitě dupl na brzdy, ale to už se auto točilo a letělo směrem na mě. Stačil jsem skočit do příkopu a auto mi proletělo metr až metr a půl nad hlavou,“ vylíčil chlapec. „Ta skupinka, co do nich auto narazilo, stála ode mě opravdu kousek,“ dodal.

FOTO: Novinky.cz s použitím Mapy.cz, Bez zdroje

Po nehodě se začali na místo sbíhat lidé. „Když jsem vylezl z příkopu, tak křičeli, ať zavolají záchranku. Nějaká paní zavolala, ať pošlou i vrtulník. Pak přišli pořadatelé a začali lidi odhánět z místa nehody,“ vylíčil hoch.

Slovenský řidič podle něho vystoupil z auta a začal sprostě nadávat. „Nenadával, že jsme tam stáli, ale spíše kvůli tomu, že se ta nehoda vůbec stala,“ konstatoval chlapec.

Jeho teta Právu potvrdila, že mladík na závodech a místu nehody skutečně byl. „Je z toho stále v šoku, proto nechceme, aby se někde objevilo jeho jméno,“ vysvětlila.

Video

Závodní auto na Valašské rallye zabilo tři lidi. Zdroj: TV Prima

Přežil svou smrt

„Všichni mi říkají, že jsem dneska přežil svou smrt,“ doplnil skleslým hlasem hoch.

K tragédii došlo při 2. etapě Valašské rallye mezi Štramberkem a obcí Rybí na Novojičínsku v sobotu dopoledne. Podle pořadatelů neměli diváci v místě nehody co dělat. Policisté příčiny tragické srážky stále vyšetřují.