Nejzajímavějším momentem přelíčení však nebyl rozsudek, ale výpověď korunního svědka obhajoby Václava Mužáka. Překvapivě totiž obžalovaného obvinil, že ho Houska přemluvil ke křivému svědectví.

"Stejně jako jeho právník mi tvrdili, že to není lež, že se mi nic nemůže stát. Nadiktovali mi, co mám říkat. Udělal jsem to pro něj z přátelství,"tvrdil v pátek Mužák. Policie ho nyní za stíhá za křivé svědectví.

Proč vlastně po téměř pěti letech otočil a riskoval tím přinejmenším problémy s policií, vysvětlil Mužák stoupajícím Houskovým nátlakem. "Chtěl po mě, abych pro něj křivě svědčil i v dalších věcech. Třeba, že jeho bývalý společník Antonín Drbohlav bere peníze bokem a nedaní je. Nebo jsem měl dosvědčit, že jsem slyšel, jak si Drbohlav povídá s dalším podnikatelem o stotisícovém úplatku pro redaktora televize za to, že zničí právě Housku," vypověděl. To už zřejmě byla i na Mužáka moc silná káva, a tak se prý rozhodl raději přiznat.

"Následoval nátlak, vydírání, vyhrožování. Volal mi, ukazoval mě nějakým Ukrajincům, tvrdil, že mě zlikviduje," stěžoval si svého někdejšího kamaráda Mužák Houska k soudu v pátek vůbec nepřišel. K případu vypovídal v řádném projednávání, které skončilo před rokem stejným rozsudkem, jaký v pátek po doplnění dokazování zopakoval chomutovský soud.