Hasiči se o hořícím kamiónu dozvěděli šest minut před půl devátou ráno. „Opět se projevil problém s neukázněností řidičů. Cestou ohlásila jednotka jedoucí na místo, že sice v dálce požár kamiónu vidí, ale kvůli naprosto neprůjezdné dálnici se k vozu nemohou dostat,“ řekl Novinkám mluvčí hasičů Ladislav Křivan.

Před rokem se zastavila dálnice D1 při největší nehodě v dějinách ČR

Hasiči tak dojeli k hořícímu kamiónu až ve chvíli, kdy byl celý v plamenech. „Řidiči nenechávají volný pruh pro záchranné složky, je to velký nešvar,“ doplnil Křivan. Jednotce jedoucí k požáru nepomohla ani dálnice uzavřená v protisměru, auta zablokovala všechny pruhy, které na dálnici jsou.

Kamión převážel přibližně 20 tun polypropylenu na výrobu plastových lahví. Auto shořelo celé, včetně nákladu. Škoda se odhaduje na čtyři milióny korun. Nikdo nebyl zraněn. Příčiny požáru se vyšetřují.  

Plameny zasáhly kamión ve stoupacím pruhu na dálnici u Ostředka na Benešovsku. Policisté dálnici uzavřeli a v místě se rychle začaly tvořit kolony. Z dálnice mohli řidiči sjet na 29. kilometru u Hvězdonic.