Událost začala podle mluvčího pražské policie Mikulovského tím, že muži zákona přišli prostřednictvím kamerového systému na kradené auto. Několik hlídek po něm začalo pátrat a nakonec jej policisté objevili v Hloubětíně. Auto bylo prázdné, a tak policisté čekali, zda se neobjeví jeho údajný zloděj.

Když přišel neznámý muž a nasedl do auta, policisté jej šli podle Mikulovského zatknout. Muž do nich prý ale začal najíždět, tak mu policisté prostřelili pneumatiky. Podezřelý se přesto pokusil s autem ujet. Po chvíli ale musel kvůli prázdným pneumatikám zastavit, vystoupil a začal utíkat.

Podle mluvčího si dal ruku pod bundu a křičel na policisty, že má zbraň a že ji použije. Policisté jej vyzvali, aby se zastavil a varovně vystřelili do vzduchu. Ani to však nepomohlo. Poté, co něco vytáhl, na něho policisté v obavě o svůj život vystřelili, uvedl Mikulovský s tím, že muž utrpěl průstřely nártu, kyčle a ramene.

"Bylo to vyhodnoceno jako použití střelné zbraně v souladu se zákonem," řekl Mikulovský. Dodal, že na muže byl dříve vydán zatykač a příkaz k dodání do vězení.

Vedle toho ale policie zadržela dalšího muže, který do policistů při zákroku začal najíždět. Zda šlo o případného komplice prvního muže, podle Mikulovského policie zjišťuje.