Adamová nechápe, proč se případ objevuje v médiích. „Jsem z toho šokovaná, nezakládá se to na pravdě,“ reagovala na to, že její je muž obviněn z týrání ostatních žen v sektě.

:. Fotografie Jiřího Adama (Repro TV Prima)

„Sice se někdy rozhodl, že budeme držet půst, ale to přece není žádné týrání,“ zdůraznila v rozhovoru.

„Můj muž velmi trpěl, o tom nikdo neví,“ řekla Adamová. Podle ní v sektě nikdo týrán nebyl. „Spokojenost byla na všech stranách,“ zdůraznila Adamová.

:. Jana Adamová ukazuje fotografie ze života skupiny(Repro TV Prima)

Adamová měla v sektě nadřazenou pozici a titulovaná byla jako královna. Žena však uvedla, že se nikdy nelíčila nebo neoblékala jako královna.

„Pracovala jsem na polnostech,“ zdůraznila s tím, že se chovala jako ostatní.

Sedmasedmdesátiletý Adam nyní leží v nemocnici v Břeclavi. Soudce se chystá v nejbližší době požádat nemocnici o informace ke zdravotnímu stavu Adama. Muž je ve stadiu klinické smrti.

Vůdce sekty musel být hospitalizován poté, co jej před několika dny postihla cévní mozková příhoda. Podle některých informací je dokonce ve stádiu klinické smrti. Muži hrozí za trestný čin obchodování s lidmi až 12 let vězení.

K sektě se hlásí i mladí lidé. V Adamově domě v Brně na ulici Terezy Novákové se totiž Právu podařilo zastihnout mladou dívku, která podle svých slov k Adamově skupině patří.

"Všechno, co se kolem skupiny rozpoutalo, je jen mediální humbuk a bublina. My nejsme žádní fanatici, nikomu neubližujeme, jen společně v klidu žijeme,“ řekla během týdne Právu dívka.