"U řidiče byl zjištěn amfetamin," uvedla mluvčí chrudimské policie Věra Hamáčková.

Tragédie se odehrála ve čtvrtek 22. května na náměstí v Chrasti u Chrudimi. Pětadvacetiletý muž ze Žďáru nad Sázavou přejel na levou stranu vozovky, najel na chodník a čelně narazil do osmadvacetileté ženy s tříletým dítětem. Oba byli na místě mrtví.

Policie pak dalším vyšetřováním zjistila, že muž neměl řidičské oprávnění. Už druhý den po nehodě ho obvinila ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví a trestného činu řízení motorového vozidla bez příslušného řidičského oprávnění.

Město chce obchvat

Čtyřtisícové městečko Chrast se přes víkend pomalu vzpamatovalo z šoku, začaly diskuse o tom, jak se věc mohla stát a jak zabránit jejímu opakování.

"Bezpečnost provozu na náměstí řešíme již delší čas, zvažovala se kruhová křižovatka,“ řekl starosta Chrasti Tomáš Vagenknecht (ODS), podle jiných ale není řešením.

"Mohla to být technická závada. Prý mu tam někdo vběhl. Já bych toho řidiče ještě nevěšel. Lékem na takováto neštěstí je obchvat. Ale podnikatelé z města ho nikdy nechtěli,“ svěřil se místní obchodník.

Chrast na silnici 2. třídy 358 nepatří mezi přetížené, projede tu přibližně dvacetina aut ve srovnání s nedalekými Holicemi, které leží na souběžné I/35. Nejbližším městem na trase za Chrastí je přibližně stejně velká Skuteč. Ta už roky obchvat i zpomalovací kruhovou křižovatku má a obojí se podle starosty Pavla Novotného (KDU-ČSL) vyplácí.