Událost se odehrála kolem desáté hodiny v Praze 8 - Libni v ulici Kotlaska. Strážníci přijali na tísňové lince nesrozumitelné a zmatené oznámení od muže s asijským přízvukem, které znělo: "Jeden kaput - jeden nůž“.

Na místo ihned vyrazili policisté i záchranáři.

Na chodbě čekal muž s nožem

Na místě byla jako první posádka záchranné služby, která čekala na příjezd policistů. Záchranáři strážníkům upřesnili, že na chodbě budovy běhá muž se zakrvaveným nožem. Rozrušený muž na výzvu k odložení nože ihned reagoval a odhodil ho na zem. Uvedl také, že on sám přivolal telefonem pomoc.

"Podle jeho slov nůž patří muži, který ho použil proti dalšímu přítomnému muži, který je zraněný uvnitř. V bytě pak strážníci našli dva muže, jednoho z nich označil volající za útočníka. Toho muže zadrželi a spoutali,“ řekla mluvčí pražských strážníků Radka Bredlerová.

Oživování bylo marné

Když byla situace na místě zabezpečená, přivolali strážníci zdravotníky, kteří nehybně sedícímu muži s bodnou ranou v hrudníku přispěchali na pomoc. Když se záchranáři dostali ke zraněnému, byl již mrtvý. 

"Na místě podlehl bodnému poranění cizinec, lékař mu už nemohl pomoci,“ potvrdila mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová. Doplnila, že záchranáři nepochybili, když nepřišli pobodanému na pomoc ihned. "Hrozilo-li jim nebezpečí, jednali správně,“ řekla.

Přivolaní policisté od strážníků převzali zadrženého muže a zahájili vyšetřování incidentu.