Ke styku mezi sourozenci mělo dojít v době od ledna do července loňského roku. Opakovaně šlo o orální sex a nejméně jednou o pohlavní akt. Obžalovaný se nařčení bránil. „Trvám na své výpovědi, že jsem nic neudělal,“ uvedl u soudu. K soudu jej přivedla eskorta z vazební věznice. Za stejný trestný čin byl totiž odsouzen už v roce 2004.

Tříletá podmínka, se kterou tehdy od soudu odešel, se odrazila na výši současného trestu. Soudní senát jej shledal vinným pro trestný čin soulož mezi příbuznými a vyřkl trest na horní hranici sazby, která podle zákona činí dva roky.

„Činy páchal ve zkušební době podmíněného trestu, který vypršel na konci roku 2007. To obžalovanému výrazně přitížilo,“ uvedl soudce. Jediným důkazem v celé kauze byla výpověď poškozené. Tvrdila, že k takovým kontaktům došlo opakovaně, nedokázala ale ujasnit jejich četnost a svou výpověď o počtu styků několikrát změnila. Ani její obrana nebyla podle soudu odpovídající.

„Řekla jsem mu, ať to nedělá a odstrkovala ho rukama,“ vypověděla už dříve u soudu. Z bratra prý měla strach, styděla se za to, a bála se, že by mohla přijít o dceru. Na policii se obrátila až na doporučení svého přítele.

„Soud neměl pochybnosti, že k pohlavním stykům a orálnímu sexu mezi sourozenci došlo. Nejsme ale přesvědčeni, že si styky vynutil obžalovaný násilím. Podle znalce z oboru psychiatrie nepatří poškozená do skupiny občanů, která by se nedokázala aktivně bránit,“ uvedl soudce. „Znaky trestného činu znásilnění tak nebyly naplněny,“ dodal.