Truxa Novinkám řekl, že na dálnici kousek za Prahou směrem na Plzeň původně havarovala dvě auta. Na místo vyrazila sanitka, ale s ní se následně srazil další vůz. Na místě zemřel jeden člověk a další čtyři měli být zraněni.

"V 17:11 jsme tam vyjížděli a v 17:20 jsme měli hlášení o nehodě sanitky," řekla Novinkám mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková. Kvůli těmto nehodám museli záchranáři povolat posily, celkem tak na dálnici zasahovalo šest sanitek, které ošetřily sedm raněných, včetně lékaře, sestřičky a řidiče sanitky.

"Lékař má otřes mozku a řidič se sestřičkou poranění břicha," dodala Janečková. Úmrtí se týkalo první nehody, kde byli i dva lidé těžce zraněni.

Dálnice byla kvůli příletu vrtulníku záchranné služby kolem 18. hodiny uzavřena. "Po jeho odletu byla opět v obou směrech částečně průjezdná," řekl Truxa.

Boural třicetiletý řidič

Tragická bilance nebere konce. Další řidič zemřel večer na Novojičínsku. Za sobotu tak na českých silnicích zemřelo pět lidí.

Třicetiletý muž z Libhoště zahynul v sobotu večer na Novojičínsku při nehodě osobního automobilu. Jeho devatenáctiletá spolujezdkyně je v kritickém stavu a letí pro ni vrtulník záchranné služby, řekla mluvčí novojičínské policie.

Nehoda se stala večer krátce před půl devátou na silnici spojující Ostravu s Olomoucí a Brnem. Podle předběžných informací muž nezvládl řízení a ve vysoké rychlosti narazil do sloupu. "Auto je téměř rozděleno na dvě poloviny," uvedla mluvčí. Dodala, že silnice byla v souvislosti s nehodou uzavřena v obou směrech.

Tři mrtví za dopoledne

Již dopoledne zemřeli během dopravních nehod tři lidé. U obce Křenovy na Domažlicku v 11 hodin došlo k hromadné dopravní nehodě, při které se měla srazit čtyři auta. Na místě zůstal jeden mrtvý a celkem pět raněných osob, z toho jedna těžce. U nehody zasahoval i vrtulník záchranné služby, který převezl těžce raněnou ženu do fakultní nemocnice v Plzni.

Jana Václavová ze Státní správy západočeské policie Právu řekla, že žena zemřela po převozu do nemocnice. Zbylí ranění jsou hospitalizováni v nemocnici v Domažlicích.

Další tragické události došlo v sobotu nad ránem u obce Borkovany na Břeclavsku. Zde mladého muže srazil autobus společnosti Student Agency. Muž byl na místě mrtev. Z posádky autobusu nebyl nikdo zraněn. Příčina neštěstí není zatím známa.