Ke zločinu se muž odmítl přiznat a rezolutně prohlašoval, že je nevinen. „Nemám s tím nic společného, v tu dobu jsem byl v Plzni,“ řekl soudu při dřívějším projednávání. Na svou ženu Danielu si podle obžaloby počkal 7. září 2006 v pět hodin ráno před jejím domem na krnovském předměstí Pod Cvilínem.

„Neočekávaně ji napadl masivní dřevěnou násadou a způsobil jí mimo jiné zlomeninu spodiny lební,“ psalo se v žalobě. Pak svou oběť, která ještě žila, vtáhl do domu, vytáhl pistoli a třemi výstřely mířenými do hlavy zavraždil i její tetu Jarku.

Příhoda se okamžitě ocitl na prvním místě v seznamu podezřelých, policie po něm pátrala pět týdnů. Státní zástupkyně v obžalobě dříve uvedla, že Příhoda vraždil kvůli dlouhodobým manželským neshodám. S manželkou se rozváděl a nebyli schopni se dohodnout na rozdělení majetku.

Milenky po celé zemi

Příhodu policie zatkla v Plzni. Kriminalisté ho ale museli pro nedostatek důkazů propustit. Znovu si pro něho do západních Čech jeli v polovině října loňského roku. To už proti němu svědčily výsledky analýz stop DNA, které kriminalisté na místě činu zajistili.

Podle vyšetřovatelů měl ke zločinu jasný motiv - jeho manželka totiž zjistila, že má dítě s jinou ženou. Proto ho vystěhovala z domu a chtěla se s ním rozvést. Navíc policie zjistila, že má po republice milenek ještě více. „Kdyby to věděla, už by se chtěla rozvést dávno,“ řekl na to Příhoda soudu. Blíže své vztahy ale komentovat nechtěl s tím, že je to jeho osobní věc.

Sám tvrdil, že svou ženu miloval a rozvést se nechtěl. I po rozchodu za ní jezdil do Krnova a přemlouval ji, aby mu odpustila.